AKTUALNOŚCI
O NAS - ZAPROSZENIE
ŚWIADECTWA
ŚPIEWNIK
FOTO
CIEKAWE LINKI

O grupie

30.10.2013r.

Od roku 2006 na Jasną Górę pielgrzymuje w ramach Pieszej Kaliskiej Pielgrzymki grupa międzynarodowa Argento. Pomysł powstał przy parafii pw. Narodzenia NMP na Zagorzynku w Kaliszu, gdy proboszczem był Ks. Paweł Kostrzewa. Przewodnikiem Grupy jest od samego początku ks. Przemysław Józef Talaga.

W grupie pielgrzymowały już osoby z Włoch (na przyjaciół z Italii możemy liczyć co roku), Niemiec, Francji, Austrii, Węgier, USA i Indii. Cały czas jesteśmy otwarci na każdego, kto zechce z nami wyruszyć. Jeśli macie przyjaciół za granicą zaproście ich do przeżycia tej jedynej w swoim rodzaju przygody.
Modlimy się i śpiewamy w dwóch lub trzech językach: po polsku, po angielsku i po włosku.

Grupa Argento wyrusza 9 sierpnia z Kalisza z sanktuarium św. Józefa, podążając od Małżonka Maryi i Opiekuna Jezusa do duchowego serca Polski, do Matki Bożej i naszej Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie. Idziemy pięć dni zdając się na naszych dobroczyńców. Śpimy w salach wiejskich, szkołach, przedszkolach i w domach dobrych ludzi, którzy zapewniają nam ciepłą kąpiel i pyszny posiłek. Przekąski na trasie przygotowują sami pielgrzymi. Naprawdę o nic nie trzeba się martwić. Każdego dnia uczestniczymy w Eucharystii, a obecność kapłana (dwóch lub trzech) w grupie zapewnia możliwość rozmowy czy przystąpienia do spowiedzi w każdej chwili.

ZAPRASZAMY!

 Kontakt z nami:

e-mail: info@argento.kalisz.pl

www.facebook.com/groups/argentointernational