AKTUALNOŚCI
O NAS - ZAPROSZENIE
ŚWIADECTWA
ŚPIEWNIK
FOTO
CIEKAWE LINKI

Aktualności

Pielgrzymka 2016

24.05.2016r.

Serdecznie pozdrawiam drogich Pielgrzymów Grupy Argento! Pragnę przekazać Wam kilka ważnych informacji związanych z tegoroczną pielgrzymką.

Pierwsza: Ruszamy na pielgrzymi szlak 9 sierpnia 2016 roku. Druga: Wyruszamy wraz z Grupą Białą z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu, dzięki życzliwości ks. Prał. Pawła Kostrzewy, proboszcza parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu oraz ks. Tomasza Wasielewskiego, przewodnika Grupy Białej. Zdecydowaliśmy się tak uczynić z przyczyn organizacyjnych, ale zapewniam Was, że nasza grupa nie zmieni swego charakteru, choć kilka zmian będzie potrzebnych, a wręcz koniecznych.

Noclegi będziemy mieli wraz z Grupą Białą. Jedynie pierwszy nocleg w Jeleniach nie zmieni swojego dotychczasowego, jakże wspaniałego, charakteru. Podczas kolejnych będziemy mieli okazję tworzyć braterską wspólnotę z Grupą Białą. Zachowamy nasze barwy, koszulki i chusty. W Częstochowie nadal będzie czekać na nas z gościną Wyższe Seminarium Duchowne. Nasza grupa gospodarcza, przygotowująca nam posiłki, będzie je przygotowywać również dla Grupy Białej, z której pewnie też ktoś chętny zgłosi się do pomocy. Kolejne szczegóły będą podane na spotkaniu przedpielgrzymkowym, o którym jeszcze poinformuję. Na tym spotkaniu będzie można zapisać się na pielgrzymkę. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przybyć, to proszę zgłaszać się bezpośrednio do mnie. Koszty raczej pozostaną bez zmian.

Oczekujemy oczywiście przybycia i uczestnictwa naszych włoskich przyjaciół. Mamy nadzieję, że będzie ich troszkę więcej niż w zeszłym roku. Jeżeli ktoś będzie miał jakiekolwiek pytania i wątpliwości odnośnie funkcjonowania naszej grupy w nowych okolicznościach, to proszę o tym napisać do mnie pocztą elektroniczną: kswaldemargraczyk@gmail.com albo poprzez Facebook’a.

Pozdrawiam serdecznie z Rzymu i zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.

ks. Waldemar Graczyk