AKTUALNOŚCI
O NAS - ZAPROSZENIE
ŚWIADECTWA
ŚPIEWNIK
FOTO
CIEKAWE LINKI

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Chynowa na XXII niedzielę zwykłą B 30 sierpnia 2015

29.08.2015r.
  1. We wtorek 1 września przypada 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny i o wszystkich ofiarach wojny.
  2. We wtorek 1 września rozpoczynamy także nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku będzie o godz. 10.30.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Tradycyjna modlitwa w intencji dzieci poczętych i rodzin w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu od godz. 17.00, transmitowana przez Radio Maryja, Radio Rodzina i Telewizję Trwam.
  4. Z racji I piątku miesiąca będzie następujący porządek spowiedzi: we wtorek 1 września o godz. 16.00 klasa IV i V, w środę o godz. 16.30 klasa VI i I gimnazjum, w czwartek o godz. 16.30 klasa II gimnazjum, w piątek o godz. 16.30 klasa III gimnazjum Młodzież ponadgimnazjalną, zwłaszcza z rocznika 1999 zapraszam do spowiedzi w piątek o godz. 17.00, a następnie na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominam rodzicom i młodzieży gimnazjalnej, że spowiedź, Msza św. i adoracja w I piątek miesiąca rozpoczyna roczne, obowiązkowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę 6 września o godz. 12.00 w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Janiaka. W tym roku delegacja naszej Parafii z Wieńcem Dożynkowym będzie reprezentować Dekanat Mikstacki. W tym samym dniu na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za Plony. Szczegółowe informacje o obydwu tych uroczystościach znajdują się na plakatach w kruchcie kościoła.
  6. U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” i nowy numer „Opiekuna”, w którym między innymi szeroka relacja z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam do nabycia i lektury.
  7. Intencje mszalne i ogłoszenia są wywieszone na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i po raz ostatni na stronie: www.argento.kalisz.pl. Serdecznie dziękujemy międzynarodowej grupie pielgrzymkowej Argento za możliwość korzystania z ich strony internetowej. Z radością informuję, że od 1 września br. zacznie działać parafialna strona internetowa pod adresem: www.parafiachynowa.pl. Na tej stronie znajdziemy nie tylko ogłoszenia i intencje mszalne, ale także aktualne informacje duszpasterskie dotyczące życia naszej parafii, historię parafii i kościoła oraz zdjęcia z uroczystości parafialnych i nie tylko. Koszt wykonania tej strony wyniósł 2400 zł., a opłata roczna za korzystanie z serwera i domenę wynosi ok. 180 zł. Zachęcam do odwiedzania naszej strony i informowania o niej swoich krewnych i pochodzących z naszej parafii a przebywających poza granicami naszego kraju.

                                                                                                          Ks. Przemysław Talaga

                                                                                                      Proboszcz Parafii w Chynowej