AKTUALNOŚCI
O NAS - ZAPROSZENIE
ŚWIADECTWA
ŚPIEWNIK
FOTO
CIEKAWE LINKI

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Chynowa na XX niedzielę zwykłą B 16 sierpnia 2015

15.08.2015r.

1.    Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom za liczne uczestnictwo w naszych uroczystościach odpustowych. Osobne podziękowanie składam tym Parafianom, którzy pomagali w przygotowaniach do naszego święta, a zwłaszcza mieszkańcom Przygodziczek za kwiaty i piękne przygotowanie naszej świątyni, sali katechetycznej i za posprzątanie wokół kościoła i probostwa. Bóg zapłać.


2.    W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Odpust ku czci Św. Rocha w Mikstacie. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP. Szczegóły tych uroczystości są na plakacie w kruchcie kościoła. Wyjazd naszej delegacji ze sztandarami do Mikstatu o godz. 11.10.


3.    Serdecznie zapraszam chętnych chłopców od IV klasy i starszych, którzy pragną zostać ministrantami, aby zgłaszali się w zakrystii. Zapraszam również dziewczyny i chłopców, którzy pragną czytać Boże Słowo w czasie Mszy.


4.    U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Przewodnik Katolicki” i nowy numer dwutygodnika „Opiekun”. Zachęcam do nabycia i lektury.


5.    Intencje mszalne i ogłoszenia są wywieszone na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i w Internecie na stronie: www.argento.kalisz.pl.


                                                                                                              Ks. Przemysław Talaga
                                                                                                       Proboszcz Parafii w Chynowej