AKTUALNOŚCI
O NAS - ZAPROSZENIE
ŚWIADECTWA
ŚPIEWNIK
FOTO
CIEKAWE LINKI

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Chynowa na XVIII niedzielę zwykłą B 2 sierpnia 2015

01.08.2015r.

1.    Zbliża się czas naszego odpustu parafialnego ku czci św. Wawrzyńca. Uroczystej Mszy świętej odpustowej w niedzielę 9 sierpnia o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Teofil Wilski, Biskup Pomocniczy Senior naszej Diecezji. Uroczystość odpustową rozpoczniemy w sobotę 8 sierpnia Mszą Świętą i procesją o godz. 18.00. Tej Mszy Świętej będzie przewodniczył don Giuseppe Dell’Osso proboszcz parafii san Lorenzo (św. Wawrzyńca) z San Vito al Tagliamento z Italii. W niedzielę po każdej Mszy Świętej z racji odpustu będzie uczczenie relikwii Św. Wawrzyńca. W związku z procesją proszę Panów strażaków do niesienia baldachimu. Proszę też wszystkich Parafian funkcyjnych w sobotę na godz. 18.00 i w niedzielę na godz. 12.00. Serdecznie proszę matki o przygotowanie dziewczynek 4 letnich, z przedszkola, z klas I - IV do sypania kwiatków i o towarzyszenie dziewczynkom w czasie procesji. Sprzątanie w kościele będzie w czwartek od godz. 9.00. Na sprzątanie zapraszam parafian z Przygodziczek od numeru 60 do końca.


2.    Odpust dla całej parafii jest przeżyciem religijnym, dlatego proszę wszystkich Parafian o przystąpienie do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w sobotę 8 sierpnia od godz. 8.30 do 9.30. Będzie spowiadało trzech kapłanów. O godz. 9.30 serdecznie zapraszam na Mszę Świętą wszystkich chorych i starszych Parafian, której przewodniczył będzie Ksiądz Kanonik Adam Przybyś, wieloletni Kapelan szpitala w Kaliszu, obecnie przebywający w Dębnicy. Podczas tej Mszy Świętej będzie udzielany Sakrament chorych. Po Mszy zapraszamy wszystkich Parafian chorych i starszych na spotkanie przy kawie do salki katechetycznej. Zespołowi charytatywnemu dziękuję za przygotowanie tego spotkania. Po południu w sobotę będzie spowiedź święta od godz. 16.30 do 18.00.


3.    W środę 5 sierpnia od godziny 9.00 pragnę odwiedzić chorych naszej parafii. Nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii.


4.    Dziękczynienie za żniwa będzie 15 sierpnia o godz. 15.00 w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły tej uroczystości podam za tydzień.


5.    Odpust Świętego Rocha w Mikstacie będzie 16 sierpnia. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.


6.    Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który jest czasem ważnych rocznic narodowych, dlatego Księża Biskupi proszą nas o wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i modlitwę w intencji trzeźwości naszego narodu.


7.    W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z tej racji będzie następujący porządek spowiedzi dla dzieci: poniedziałek o godz. 16.30 klasa IV i V, wtorek o godz. 16.30 klasa VI i I gimnazjum, środa o godz. 16.30 klasa II gimnazjum, czwartek o godz. 16.30 klasa III gimnazjum. Młodzież ponadgimnazjalną zapraszam do spowiedzi w piątek o godz. 17.00.


8.    W piątek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów włoskich i polskich z międzynarodowej grupy pielgrzymkowej Argento. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne przed tegoroczną pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam Parafian do uczestnictwa w naszej wspólnej modlitwie, a zespół muzyczny i osoby pragnące wziąć udział w pielgrzymce zapraszam na spotkanie do sali katechetycznej. Zapisy na pielgrzymkę także u Księdza Proboszcza. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej www.argento.kalisz.pl


9.    Serdecznie zapraszam chętnych chłopców od IV klasy i starszych, którzy pragną zostać ministrantami, aby zgłaszali się w zakrystii. Zapraszam również dziewczyny, które pragną zostać lektorkami.


10.    U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Przewodnik Katolicki” i nowy numer dwutygodnika „Opiekun”. Zachęcam do nabycia i lektury.                                                                                                                                                   Ks. Przemysław Talaga
                                                                                                                                            Proboszcz Parafii w Chynowej