AKTUALNOŚCI
O NAS - ZAPROSZENIE
ŚWIADECTWA
ŚPIEWNIK
FOTO
CIEKAWE LINKI

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Chynowa na XVII niedzielę zwykłą B 26 lipca 2015

27.07.2015r.

1.    Zbliża się czas naszego odpustu parafialnego ku czci św. Wawrzyńca. Uroczystej Mszy świętej odpustowej w niedzielę 9 sierpnia o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Teofil Wilski, Biskup Pomocniczy Senior naszej Diecezji. Chcemy się jak najlepiej przygotować do tego święta patronalnego naszej parafii, poprzez sprzątanie kościoła i przy kościele oraz ustrojenie naszej świątyni. W tym roku prosimy o podjęcie tych prac Parafian z Przygodziczek od numeru 60 do końca.


2.    Bóg zapłać tym Paniom, które ofiarowały kwiaty do kościoła na dzisiejszą niedzielę.


3.    Serdecznie zapraszam Parafian do uczestnictwa w 378 Kaliskiej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie Argento International, która odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę u Księdza Proboszcza. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej www.argento.kalisz.pl.


4.    Intencje mszalne i ogłoszenia są wywieszone na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i w Internecie na stronie: www.argento.kalisz.pl.


5.    U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Przewodnik Katolicki”. Zachęcam do nabycia i lektury.


6.    W piątek 31 lipca po wieczornej Mszy świętej zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę, celem jak najlepszego przygotowania się do odpustu parafialnego.


7.    Informacja dotycząca liturgii pogrzebowej w naszej parafii: Bardzo proszę, aby korzystać z sakramentu pokuty w kaplicy przedpogrzebowej. Będę spowiadał 30 minut przed wyprowadzeniem zmarłego z kaplicy do kościoła.


8.    Komunikat Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Z uwagi na zaistniałe w ostatnim czasie zdarzenia związane z działaniem oszustów na terenie naszego powiatu, w szczególności popełniane na szkodę osób starszych a także zagrożeń płynących z zażywania dopalaczy, konieczne jest skuteczne informowanie o sposobach uniknięcia stania się ofiara przestępstwa. Dlatego Komenda Powiatowa Policji zwraca się z apelem do mieszkańców naszego powiatu. W całości apel ten znajdziemy na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła oraz na stronie www.argento.kalisz.pl.

 

                                                                                                                    Ks. Przemysław Talaga

                                                                                                                 Proboszcz parafii w Chynowej