AKTUALNOŚCI
O NAS - ZAPROSZENIE
ŚWIADECTWA
ŚPIEWNIK
FOTO
CIEKAWE LINKI

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Chynowa na XIX niedzielę zwykłą B 9 sierpnia 2015

09.08.2015r.


1.    W dzisiejszą niedzielę przeżywamy nasz odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Teofil Wilski, Biskup Pomocniczy Senior naszej Diecezji. Po każdej Mszy świętej będzie uczczenie relikwii Św. Wawrzyńca.


2.    15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą o godz. 7.30, 9.30 i 15.00. W czasie każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kłosów zbóż, owoców i kwiatów. W tym dniu przeżywamy także święto Wojska Polskiego, w kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w tym dniu o szczególnej modlitwie w intencji naszej Ojczyzny a zwłaszcza za naszego nowo zaprzysiężonego Prezydenta Rzeczypospolitej. Niech wyrazem naszej miłości do Polski będzie też wywieszenie na naszych domach flagi państwowej.


3.    W sobotę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy przeżywać nasze coroczne Dziękczynienie za żniwa. Uroczysta Msza święta dożynkowa zostanie odprawiona o godz. 15.00. Delegacje z wieńcami żniwnymi niech ustawią się przed głównym wejściem do kościoła o godz. 14.50. Po kazaniu będzie poświęcenie wieńców i wianków. Po Mszy świętej w uroczystym korowodzie nastąpi przejazd do Sali Wiejskiej w Chynowej, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości dożynkowej.


4.    W niedzielę 16 sierpnia będzie Odpust ku czci Św. Rocha w Mikstacie. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP. Szczegóły tych uroczystości są na plakacie w kruchcie kościoła. Wyjazd naszej delegacji ze sztandarami do Mikstatu o godz. 10.30.


5.    Od poniedziałku do piątku będę wraz z delegacją parafian pielgrzymował w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w grupie Argento International, polecając wszystkie sprawy parafii wstawiennictwu Matki Bożej. W tym czasie zastępstwo w parafii podejmie Ksiądz Kanonik Adam Przybyś z Dębnicy.


6.    Serdecznie zapraszam chętnych chłopców od IV klasy i starszych, którzy pragną zostać ministrantami, aby zgłaszali się w zakrystii. Zapraszam również dziewczyny i chłopców, którzy pragną czytać Boże Słowo w czasie Mszy.
7.    U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Przewodnik Katolicki”. Zachęcam do nabycia i lektury.


8.    Intencje mszalne i ogłoszenia są wywieszone na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i w Internecie na stronie: www.argento.kalisz.pl.


                                                                                                            Ks. Przemysław Talaga
                                                                                                     Proboszcz Parafii w Chynowej