AKTUALNOŚCI
O NAS - ZAPROSZENIE
ŚWIADECTWA
ŚPIEWNIK
FOTO
CIEKAWE LINKI

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Chynowa na XIV niedzielę zwykła B, 5 lipca 2015.

05.07.2015r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ważnym dniem dla naszej Parafii. Podczas Mszy świętej o g. 11.00 dokona się liturgiczne wprowadzenie nowo mianowanego proboszcza. Obrzędu tego dokona z woli Księdza Biskupa Edwarda, Biskupa Kaliskiego, Ksiądz Kanonik Krzysztof Ordziniak, Dziekan Dekanatu Mikstackiego. Ogromną radością jest, iż na tę uroczystości zechciał przybyć, Ksiądz Biskup Teofil Wilski, Biskup Pomocniczy Senior, którego jestem od 7 lat kapelanem. 

2. Intencje mszalne i ogłoszenia są wywieszone na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i w Internecie na stronie: www.argento.kalisz.pl. Nasza parafia nie ma jeszcze własnej strony internetowej, dlatego do czasu jej założenia, korzystać będziemy ze strony Grupy Pielgrzymkowej Argento International, której byłem przewodnikiem od 10 lat.
3. W piątek 10 lipca ok. g. 10.00 przez naszą parafię będą przechodzić pielgrzymi Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Proszę Parafian
o przygotowanie dla nich poczęstunku, tak jak to było w latach poprzednich.
4. Chorych i starsze osoby ze spowiedzią i Komunią Św. odwiedzę
w domach we wtorek 7 lipca od godz. 9.00 . Nowe osoby chore można zgłaszać w zakrystii po Mszy świętej.
5. U ministrantów przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Przewodnik Katolicki” i Diecezjalny Dwutygodnik „Opiekun”, oraz kwartalnik „Okno wiary”. Zachęcam do nabycia i lektury.
6. W dniach od 10 do 18 lipca wraz z pielgrzymami z Grupy Argento International będę uczestniczył w Pielgrzymce Pieszej Śladami
św. Benedykta, Patrona Europy, z Nursji do Monte Casino w Italii. Na ten czas obowiązki parafialne przejmie w moim zastępstwie ks. Kanonik Adam Przybyś, z Dębnicy.

Ks. Przemysław Talaga
Proboszcz Parafii w Chynowej